I´m From Rice Toner ve Huxley Toner Extract It karşılaştırma

Selamlar,

Bu sefer sizinle çok kısa bir karşılaştırma yazısı paylaşmaya karar verdim. Korendy.com.tr sitesinde satışta olan içerikleri çok temiz  iki markanın toniklerini karşılaştıracağım. Benim gibi siz de ikisi arasında kararsız kalmışsınızdır diye düşündüm  kendi deneyimlerime göre I´m From Rice Toner ve Huxley Toner Extract It’ı karşılaştırmaya başlıyorum..

I’m from markası benim çok çok sevdiğim bir marka, zaten çoğu ürününü incelediğim detaylı yazıma I’m from Marka İnceleme burdan ulaşabilirsiniz. İki markanın da misyonu ürünlerinde nerdeyse %90 oranında doğal özler olması ve paraben, yapay renklendirici ve zararlı kimyasallar kullanmamalarıdır. Huxley markasından yalnızca bu ürününü denedim, markanın ürünlerinin ana maddesi Dikenli Armut Kaktüsü Çekirdeği özüdür. Bu içeriğin e vitamini ve antioksidan açısından zengin ve anti-aging konusunda kolajen üretimini arttırdığı ve cildin kendini onarma sürecini hızlandırdığı söyleniyor.

İki ürünün içeriğine bakarsak ikisinde de toniklerde sevmediğim içeriklerin en başında olan alkol yok fakat parfüm Huxleyde var. Bence parfüm olsa da toniğin yatıştırıcı etkisini etkilememiş, çünkü cildi çok güzel bir şekilde nemlendirip, besliyor. Ama iki ürünü koku olarak karşılaştırırsak I’m from’un kokusu yok gibi bir şey, huxleyde ise çok baskın bir çiçek kokusu var çoğu insan çok beğenmiş bence çok sıradan basit bir koku  ne çok beğendim ne de rahatsız oldum ama yorumlara bakınca daha etkileyici farklı bir koku bekliyordum, kısaca temiz kokan ferah bir çiçek kokusu var.

Kıvam olarak iki ürün de su gibi akışkan, I’m from toniğin içinde olan pirinç özünden dolayı beyaz bir katmanı var, bu yüzden uygulamadan önce ürünü çalkalamak gerekiyor. Bu arada I’M from markasının pirinç maskesinde pirinç taneleri hissedilebiliyormuş ama pirinç toniğinde tanecikli bir his yok su gibi pürüzsüz bir yapısı var.

Nemlendirme etkisi olarak iki üründe gayet başarılı vaatlerini yerine getiriyor. Ama I’m fromun pirinç toniğinin etkisi inanılmaz yüksek ben yılbaşından beri sabah akşam kullandım genelde en az iki kat olarak uyguluyordum ve cildimdeki kurulukları inanılmaz azalttı, çok kuru ciltler için bence mükemmel bir ürün, diğer cilt tipleri de gayet kullanabilir mesela normalden yağlıya doğru olan ciltler sonrasında nemlendirici etkili seruma ya da çok kalın bir krem uygulamalarına gerek kalmaz. Bu Huxley’nin de nemlendiriciliği kötü demek değil gayet de etkili bir ürün normalden yağlıya doğru tüm cilt tiplerine daha çok uyacaktır ama kuru ciltler de 7 tonik metodunda bu ürünü kullanabilirler ama günlük kullanımda I’m fromdaki gibi bir etki alamayacaklardır, ben huxley’i cilde fresh bir etki vermesinden dolayı sıcak yaz günlerinde kullanmak için çok iyi olacağını düşünüyorum.

Şimdi ürünlerin diğer dikkat çekici özelliklerine gelelim;

I’m from rice toniğin içinde pirinç özü cildi aydınlatmaya ve içindeki aminoasitler sayesinde cildi beslemeye çok faydalıdır, ayrıca bu üründe yüksek oranda niyasinde olması cilt tonunu eşitleme konusunda etkisini arttırıyor, bildiğiniz üzere niyasin ciltte gözenek görünümü azaltma ve sebum dengesini sağlama konusunda da çok başarılıdır. Ben cildimdeki aydınlanmayı farkedilir bir şekilde hissettim.

Huxley markasının kullandığı kaktüs özü de inanılmaz faydaları olan bir bitki, öncelikle kuru cilt tipine sahip olmayan ama dehidre olmuş ciltlere suyunu geri vermesinden dolayı çok iyi gelecektir. ( Kaktüslerin su tutma konusunda ne kadar iyi olduklarını biliyoruz zaten) Bu aralar benim yeni yeni cilt bakımıma eklemeye calıştığım bir diğer faydalı içeriklerden E vitaminince zengin olması yaşlılık belirtilerini engelleme açısında önemlidir. E ve C vitamini içeren ürünleri aynı rutinde kullanılması ikisinin de etkisini de arttırdığından bu toniğin ardından c vitamini serumu kullanmanızı tavsiye ederim.

İki ürün de antioksidanlar açısından zengindir, antioksidanlar cildimiz ve vücudumuz için çevreden gelen zararlı toksinleri uzaklaştırmak için çok elzemdir.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Blogumu biraz beğendiyseniz beni instagramdan da takip edebilirsiniz:    _my_natural_selection

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.