The Body Shop Camomile Yüz Temizleme Yağı Ürün İnceleme

The Body Shop Camomile Yüz Temizleme Yağı

Cilt bakımı rutini yazılarımda çift aşamalı temizleme işleminden sürekli bahsediyorum. Çift aşamalı temizlik, önce yağ temizleyici daha sonra su bazlı temizleyicilerle yüzümüzü temizlediğimiz bir işlemdir. Maalesef yağ temizleyiciler ülkemizde pek yaygın değil, bu yüzden ulaşılabilirliği açısından rahat olduğu için bu ürünü denemek istedim. Ürünün vaatleri suya dayanıklı makyajınızı da dahil olmak üzere cildinizdeki tüm makyaj kalıntılarını hassasça temizleyip, ipeksi bir cilt bırakmak.

İçerik

Glycine Soja Oil/Glycine Soja (Soybean) Oil (Emollient/Skin Conditioner), Prunus Amygdalus Dulcis Oil/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil (Skin-Conditioning Agent), Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Emollient), C12-15 Alkyl Benzoate (Emollient), Caprylic/Capric Triglyceride (Emollient), Ethylhexyl Palmitate (Skin Conditioning Agent), Isohexadecane (Emollient/Solvent), Polysorbate 85 (Surfactant-Emulsifying), Sorbitan Trioleate (Surfactant-Emulsifying), Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil (Skin-Conditioning Agent), Octyldodecanol (Emollient), Parfum/Fragrance (Fragrance), Linalool (Fragrance Ingredient), Tocopherol (Antioxidant), Limonene (Fragrance Ingredient), Anthemis Nobilis Flower Oil (Fragrance/Essential Oil), Citric Acid (pH Adjuster).

İçerik olarak paraben içermiyor, zararlı kötü diyebileceğim herhangi bir içerik de bulunmuyor. En başta yeralan soya fasülyesi yağı, tatlı badem yağı içeriklerinin komodojenik olmamasından dolayı da gayet güvenilir duruyor, içerik listesinin sonlarındaki esansiyel yağlar benim cildimde hassasiyete neden olmadı, çoğu kişide de olmamış. Hassas ciltlere genel olarak uygun bir temizleyici diyebilirim.

Performansı

Performans olarak çok hafif olmasına rağmen makyajı çok iyi temizliyor, elime sadece bir yada iki pompa sıkarak tüm cildime masaj yapar gibi uyguluyorum, suya dayanıklı maskara ve eyelinerımı yüzümü hiç zorlamama gerek kalmadan güzelce çözüyor, ürün ılık su ile birleştiğinde süt gibi ciltten eriyip akıyor, temizleyicilerden balm şeklinde olanlara göre sıvı olanların yüzden arındırması daha kolay oluyormuş. Ürün ciltte yıkandıktan sonra yağlı bir his bırakmıyor, bence ürün tüm vaatlerini gerçekleştiriyor diyebilirim.

Kokusu

Çok hafif çiçeksi rahatsız etmeyen bir kokusu var.

Ambalajı 

 Yorumlardan okuduğum kadarıyla en çok şikayet edilen kısmı ambalajı olmuş, pompalı bir plastik bir şişede olması kullanım için gayet güzel, bir pompa ile günlük hafif makyajınızı silebiliyorsunuz, ürün israf olmuyor. 200 ml bir şişede ve pompanın üstünde herhangi bir kapak olmadığından seyahat için kesinlikle uygun değil. Pompası çok kullanımda akıtma yapıyormuş, bende öyle bir sıkıntı daha olmadı.

 

 

 

Sonuç

Üründen çok memnun kaldım, tüm cilt türlerine uygun, hassasiyet ya da sivilce yapmayacak içeriklere sahip. Yağ temizleyiciler, yağlı his bırakacağı için kullanmaktan çekinenler bu ürünle başlayabilirler. Gözlerinizi yakmadan suya dayanıklı maskaralarınızı bu ürünle gönül rahatlığıyla çıkarabilirsiniz. Miktarı 200 ml olması, uzun süre gideceğinden dolayı fiyat performans açısından gayet uygun bir ürün. Tekrar satın alırım.

 

Blogumu biraz beğendiyseniz beni instagramdan da takip edebilirsiniz:    _my_natural_selection

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.