Kuru ve Nemsiz Ciltlere Son (7 Skin Method)

Pul pul dökülen bir türlü nemini alamayan nemsiz ve kuru ciltler için korelilerin mucizevi 7 tonik methodunu bu yazıda sizinle paylaşacağım. Özellikle kışın mimik yaparken bile kırışan, nemlendirdikten 5 dakika sonra tekrar kuruyan bir cildiniz mi var? Bu yöntem sizin cildinize istediğiniz nemi vermeyi vaat ediyor. Kuru olmayan, normal, yağlı ve karma ciltler için de cildinizin daha aydınlık ve dolgun olması için bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ayrıca yağlı ciltler için de çok hafif sebum üretimini artırmayan bir nemlendirme yöntemi olarak da görülebilir, bu aşamadan sonra yağlı cilt tiplerin ekstra nemlendirici sürmesine gerek kalmayacaktır. Koreli kadınlar cildi nemlendirme konusuna aşırı derecede takıntılılar. Çünkü sağlıklı genç ışıl ışıl cildin sırrının çok iyi nemlendirmekten geçtiğine inanıyorlar. Bu yöntemin de en önemli amacı cildi 7 katmanda nemlendirmek.

Bu yöntem için sadece nemlendirici etkisi olan bir tonik veya esansa ihtiyacınız var, başka hiçbir ürün gerekmiyor. Günlük cilt bakım rutininizdeki temizleme aşamasını yaptıktan sonraki tonik aşamasına geçiyoruz. Her zamanki gibi pamuk yardımı ile cildinizde kalan kiri ve ölü deriyi temizliyoruz. Cildin iyi temizlenmiş olmasına mutlaka dikkat edin, bu yöntemin iyi çalışması için cildin ölü deriden arındırılması önemli faktörlerden biridir, gerekiyorsa peeling yaptıktan sonra başlayabilirsiniz.

Cildiniz hazırsa, 7 tonik tekniğini uygulamaya başlıyoruz. Önce avucunuza 2-3 damla ürünümüzden döküp avuçlarınızı birleştirip birbirinize sürterek ürünü elimizde ısıtır gibi yayıyoruz. Sonrasında cildinizin önce U bölgesine yani yanaklar ve çeneden başlayıp, ardından T bölgesine alın ve buruna geçip en son boynunuza geçecek şekilde ellerinizi yüzünüze hafif hafif bastırarak tampon hareketlerle toniği cildinize yediriyorsunuz. Bu sıralama cildinizin en çok nemlendirilmesi gereken bölgelere daha fazla ürün uygulamak için önemlidir. İlk aşamayı yaptıktan sonra cildinizin ürünü emmesine izin verip, 7 kere bu şekilde uyguluyoruz. Böylelikle toniğimizi katman katman yedirerek, nemin cildinize işlemesini sağlıyoruz. ( Daha rahat anlaşılması açısından aşağıya kısa bir video ekledim;) )

 

 

 

 

Şimdi bu yöntemin etkili olması için uygularken dikkat edilmesi gereken bazı noktalardan bahsedeceğim.

1. Kullanacağınız tonik ya da esansın içeriğinde alkol ve parfüm, ayrıca asit de olmaması çok önemlidir. Yoksa cilt çok fazla irite olabilir. Karışık içeriklerden kaçınmak da fayda var. En önemlisi de nemlendirici özellikli (humectant) gliserin ya da hyaluronik asit gibi içerikler olmalıdır. Benim önereceğim ürünler:

Klairs – Supple Preparation Facial Toner

Missha – Time Revolution First Treatment Essence Intensive Moist

2. İlk defa deneyecekler için 3 sefer yaparak başlayıp, cildiniz alıştıkça 7 e kadar arttırabilirsiniz. Her seferinde 7 kere tekrarlamak zorunda da değilsiniz cildinizin ihtiyacına göre azaltabilirsiniz. Her gün yapmanız da cildinizi yorabilir cildinizi takip ederek yapmanızda fayda var.

3. Tekrarların arasında cildin ürünü emmesine izin verin, 7 sayısına ulaşmak için acele etmeyin. Vakit bırakmazsanız cildinize ürünler fazla gelir ve cildiniz ürünü emmez.

4. Göz etrafını 7 tonik metoduna geçmeden önce göz kreminizi sürerek muhafaza etmeniz tavsiye ediliyor, göz çevresi daha ince ve hassas olduğundan korumak iyi bir fikir olabilir.

5. Son olarak bu kadar işlemin etkisini daha uzun sürdürmek için 7 tonik metodunu uyguladıktan sonra nem maskesi ya da nemlendirici uygularsanız, cilde uyguladığınız nem takviyesini hapsetmiş olursunuz, daha uzun süre etkisini görmüş olursunuz.

Bu yöntemi daha önce deneyenler var mı? Ben düzenli olarak yapmıyorum am arada cildimde kuruluk hissettiğimde uygulamayı tercih ediyorum. Asit kullanarak cildinizi yorduysanız cilt bariyerini tedavi etmek için çok iyi bir yöntemdir. Ayrıca tatildesiniz yanınıza nemlendiricinizi almayı unuttunuz, bu yöntemi uygulayarak cildinizi nemlendirebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Blogumu biraz beğendiyseniz beni instagramdan da takip edebilirsiniz:    _my_natural_selection

Advertisements

Comments

One comment on “Kuru ve Nemsiz Ciltlere Son (7 Skin Method)”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.