Yeni başlayanlar için Alınması Gereken 10 Kore Cilt Bakım Ürünü

Kore cilt bakımına giriş yapmak isteyenler aynı zamanda hangi ürünlerden başlayacağını bilemeyenler, çok fazla ayıracak bütçesi olmayanlardan mısınız? Bu yazı tam size göre. Bu yazıda benim deneyimlediğim aynı zamanda çoğu kore cilt bakımını benimseyenlerin beğendiği en popüler ve etkili ürünleri sizlerle paylaşacağım. Herkesin cilt tipi farklı benim kullandığım ürün size uygun gelecek mi diye kuşkulananlar için şimdiden size çoğu ürünün hassas olanlar da dahil olmak üzere tüm cilt tiplerine uygun olduğunu söyleyebilirim, aksi bir durum olan ürünleri açıklarken belirteceğim. Tabii ki size hiç uymayacak olanlar da mutlaka olacaktır. Ayrıca belirteyim cilt tipim sivilceye meyilli, kışın kuru ve nemsiz, yazın da aşırı yağlı olduğundan tüm cilt tiplerini yıl boyuınca yaşıyorum. Kore cilt bakımına giriş yapmak isteyenlerin öncelikli alması gereken 10 ürünü sizlere tek tek anlatacağım.

 1. Heimish All Clean Balm

  alinmasi_gereken_10_kore_cilt_bakim_urunu2
  Heimish – All Clean Balm

  Heimish all clean balm, bu ürün her gün makyaj yapanlar için çok pratik bir ürün olacak. Margarin kıvamında elinize aldığınızda hemen eriyen hafif bir yapısı var. Bu ürün makyajınızı yüzünüzü pamuk ile ovuşturmadan çıkarmanıza yardımcı oluyor. Elinizde ürünü eritip yüzünüze masaj yaparmış gibi dairesel hareketlerle, makyajınızın erimesini sağlayıp, ılık su ile makyajınızı yüzünüzden akıtıyorsunuz. Gözümde hiçbir şekilde yanma olmadı, yıkadıktan sonra yağlı bir his hiç bırakmıyor, bıraksa bile zaten her zaman yağ temizleyiciden sonra su bazlı temizleyicilerle yüzümü yıkacağım için benim için bir kıstas değil. Suya dayanıklı maskaraları çıkarmada heimish all clean balmdan daha iyi bir temizleyici görmedim diyebilirim, hiç siyah kalıntı bırakmıyor. Komedojenik bir ürün değil, okuduğum yorumlara göre sivilce ya da gözenek tıkamasından dolayı bir şikayet ile karşılaşmadım. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir ürün.

   

 2. Cosrx Low Ph Good Morning Gel Cleanser

  Doğru temizleyici nedir diye yazılarımda sürekli bahsediyorum, Cosrx low ph good morning gel cleanser tam anlamıyla bu tanıma uygun bir temizleyicidir. Öncelikle pH seviyesi düşük cildimize uygun, ikinci olarak sülfat içermiyor, son olarak da içeriğinde zararlı alkol ve paraben türevleri içermiyor. Cilt bakımını ciddiye alıyorsanız, bu özellikleri taşıyan bir temizleyici kullanmaya çalışmanızı öneririm. Şimdi Cosrx’ in temizleyicisine gelelim, bu ürün cildi tahriş etmeden içindeki bha’ lar sayesinde gözenekleri derinlemesine temizliyor. Akneye meyilli ve hassas ciltler çok rahatlıkla bu temizleyiciyi kullanabilir. Kimyasal gereksiz içerikler yerine bitkisel ekstratlara yer verilmesi de ürünü daha da güzelleştiren başka bir özellik. İsmine aldanmayın sabah akşam rahatlıkla kullanabilirsiniz. Birçok Fransız güvenilir markalara göre fiyatı çok daha uygundur. Sivilce oluşumunu engelleme de çok başarılı bir ürün.

  Cosrx Low ph good morning gel cleanser

 3. Neogen Bio-peel Gauze Peeling

  Tanecikli peelingler dermatologlar tarafından mikro çiziklere neden olduklarından dolayı çok da tavsiye edilmiyor. Bunun yerine kimyasal peelingler daha fazla popülerleşmeye başladı. Neogen Bio-peel Gauze peeling ürünü de çok fonksiyonlu bir peeling ürünü, hem fiziksel hem de kimyasal peeling gerçekleştirme imkanı veriyor. Aynı zamanda antioksidanlarla zengin, 3 ayrı çeşidi (şarap, yeşil çay, limon) mevcut. Bu pedlerin çift taraflarından ön yüzü zımparaya benzeyen hafif serttir. Bu ön tarafı ile dairesel hareketlerle cildinizi sanki zımparalarmış gibi cildin üzerindeki ölü deriyi ve cildin üzerindeki kiri çözüp, yüzeyin temizlenmesini sağlıyor, diğer yumuşak olan yüzü de cildin üstünde kalan kalıntıların tamamen atılmasını sağlar. Bu işlemleri uyguladıktan sonra pedin üzerinde biriken kiri görünce cildinizin derinlemesine temizlendiğini anlıyorsunuz. Bu ürünü ben banyoda vücuduma bölgesel olarak koltuk altıma dirseklerime de uyguluyorum, cildinizin üstündeki deriden çok iyi arınmış oluyor, o bölgelerdeki kararmaları azaltmaya yardımcı oluyor. Fiziksel peelingleri sevenler fakat mikro çiziklerden çekinenler için çok ideal bir ürün, tavsiye ederim.

 4. Klairs Supple Preparation Facial Toner

  alinmasi_gereken_10_kore_cilt_bakim_urunu3
  Klairs Supple Preparation Facial Toner

  Şimdi gelelim Kore’de en çok satan tonik olan Klairs supple preparation toner’ a, kendisi faydalı bitki özleriyle zenginleştirilmiş nemsiz ciltlerin nemini geri getirmeyi vaat eden cildin pH seviyesini ayarlayan çok güzel bir toniktir. Bu ürünü 7 tonik yöntemi için kullananlar da çok fazla. Kıvamı su gibi akışkan değil aksine hafif yoğun bir kıvamı var. Genelde nemsiz ve kuru ciltler için tonik bulmak çok zor bu ürün tam onlara göre, sivilceye meyilli ciltler de kullanabilir sivilce ve sivilce lekelerine iyi gelen centella asiatica bitkisi içeriyor. Bu ürünün orjinal versiyonu dışında şimdi de parfüme hassasiyeti olanlar için parfümsüz versiyonu çıktı. Cildinizde hassasiyet varsa parfümsüz versiyonunu öneririm, aynı etkiler her iki versiyonda  da olduğunu duydum.

 5. Cosrx Bha Blackhead Power Liquid

  Bu ürün benim en favori ürünlerimden olabilir. Cosrx BHA blackhead power liquid içeriğinde %4 oranında bir bha olan Betaine Salicylate içeren siyah noktalarla savaşmaya yarayan esans kıvamında bir üründür. Cildi hiç kurutmadan gözeneklerin temizlenmesini sağladığı için çok severek günlük olarak esans yerine kullanıyorum. Siyah noktalarımda gözle görülür bir azalma gördüm. Aynı zamanda %2 oranında niacinamide gibi çok faydalı bir içerik de var. Niacinamide cilt lekelerinin görünümü azaltır, cilde aydınlık ve canlılık verir. Bha kullanımı ile ilgili yazımdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Cosrx BHA Blackhead Power Liquid

 6. Innisfree Super Volcanic Pore Clay Mask

  Innisfree super volcanic pore clay mask da en çok satan ürünlerinden bir diğeridir. İçeriğinde volkanik jeju dağının kili dışında citric acid,lactic acid gibi aha’lar ve tamamen organik, temiz maddeler vardır. Bende deneme boy bu maskeden vardı, birkaç defalık uyguladım. Gözeneklerin içindeki kiri çok iyi bir şekilde temizlediği ilk kullanımda anlaşılıyor, ayrıca uyguladıktan sonra ciltte hassasiyete ve kuruluğa neden olmadı. Haftada 2 kere olarak öneriliyor. Her cilt tipine uyan cildin üzerindeki ölü deriyi, sebumu temizlenmesine yardımcı nazik bir maskedir.

 7. Missha Time Revolution First Treatment Essence

  Missha time revolution first treatment essence %90 oranında fermente içeriklere sahip bu esans cildin yapılanmasına yardımcı olur. Ciltteki lekelerin azalmasına yardımcı olur, cilt bariyerini geliştirip cildi daha canlı ve aydınlık olmasını sağlar. Kuru ve tahriş olmuş ciltleri onarır. Cildinizin daha aydınlık görünmesini istiyorsanız bu ürüne şans vermenizi tavsiye ederim.

  Missha Time Revolution The First Treatment Esans

 8. Missha Time Revolution Night Repair Ampoule

  alinmasi_gereken_10_kore_cilt_bakim_urunu4
  Missha Time Revolution Night Repair Ampoule

  Missha Time Revolution Night Repair Ampoule, Estee Lauder advanced night repair serumuna muadil olarak üretilmiştir. İçerik olarak nerdeyse birebir aynı olan güzel bir muadildir. Estee lauder’in serumu dünyada en ünlü anti-aging serumlardandır. Missha time revolution night repair ampoulede de buna yakın bir etki var. Cilt lekelerini azaltmada yardımcı, yaşlanma belirtilerini azaltma konusunda etkilidir. Cildin esnekliğini arttırma ve dış etkilerden zarar gören cildi onarma da çok etkilidir.

  Missha Time Revolution Night Repair Borabit Ampul

 9. Laneige Lip Sleeping Mask

  Laneige lip sleeping mask, bence her kadının elinin altında olması gereken bir dudak bakım ürünüdür. Laneige, Korede biraz daha yüksek segmentli markalardan biridir. Fakat bu ürün çok yoğun ve bereketli, kuru dudağıma akşam normal balm gibi kendi aplikatörü ile sürüyorum, sabaha kadar hem dudağınız neme doymuş oluyor ve ürünün kendisini hala dudağınızda hissedebiliyorsunuz. Fiyat performans olarak verdiğiniz paraya kesinlikle değiyor. Gündüz kullanmaya pek uygun değil zaten kendisi bir maske, gündüz uyguladığınız zaman ruj uygulamadan önce peçeteyle ürünün fazlalığı almanız gerekiyor. Dudağınız kuruduğunda hemen bir gecede çözüm bulmak istiyorsanız bu dudak maskesine mutlaka bakın derim. Farklı çeşitleri de mevcut ben de pembe berry olan var, en çok satan çeşidi berry olabilir, genelde etrafta bunu görüyorum. Özel günlerden önce bu maskeyi uygularsanız, dudağınız çok daha büyük ve bakımlı duracaktır.

 10. Cosrx Acne Pimple Master Patch

  alinmasi_gereken_10_kore_cilt_bakim_urunu6
  Cosrx Acne Pimple Master Patch

  Korede en çok satan akne pedlerinden biri Cosrx acne pimple master patchdir. Bu ürünü aldığımdan beri aklıma en çok takılan soru neden bu tür kurtarıcı bir ürünü başka cilt bakım markaları da üretmiyor. Bu sivilce pedleri ile daha önce tanışsaymışım şuan daha az sivilce lekem olabilirdi. Bu bantlar genellikle zor çıkan bir türlü baş veremeyen, deri altında ağrıya sebep veren kistik sivilcelerde çok etkili, ilk gün içindeki iltihabı çekip dışarı çıkarıyor sonraki gün tamamen geçiriyor. Bandı çıkamayan sizi deli eden sivilcenin üzerine yapıştırıyorsunuz, ertesi günü bandın üzerinde nokta şeklinde beyazlık görüyorsunuz tebrikler bu sivilcenizin içindeki iltihap çıkmış anlamına geliyor. Sivilcenizin durumuna göre kullanmaya devam edebilirsiniz. Bir paketin içinde kare şeklinde ince şeffaf film ve üzerinde ten rengi değişik boyutlarda bir tarafı yapışkan 24 adet yuvarlak bantlarla geliyor. Bantların yapışkan kısmı sivilcenizin üzerini kapatacak şekilde yapıştırıyorsunuz. Sonra da sivilcenizin geçmesini bekliyorsunuz. Bantlar çok ince ve küçük gün içinde yüzünüzde olması çok göze batmıyor. Acil durumlara karşı hormonel dönemlerinizde yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederim.

  Blogumu biraz beğendiyseniz beni instagramdan da takip edebilirsiniz:    _my_natural_selection

Advertisements

Comments

4 comments on “Yeni başlayanlar için Alınması Gereken 10 Kore Cilt Bakım Ürünü”
 1. Dilek Şahin says:

  Merhaba, bloğunuzu çok sevdim ve cilt bakımı konusunda çok faydalı bilgiler veriyorsunuz bunun için kendi adıma teşekkür ederim. Sizden bir ricam olacak eğer mümkünse kore cilt bakım ürünlerini temin ettiğiniz siteler konusunda da bilgi veren bir yazı hazırlarsanız çok sevinirim. Özellikle Cosrx, Laneige, Ordinary gibi ürünleri nerelerden temin ediyorsunuz merak ediyorum, bir çok site var aslında ama hangisi daha güvenilir ve kesin teslimat sağlıyor emin olamıyorum doğrusu. Şimdiden teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim..

  Like

  1. Selam Dilek, blogumu begendigin icin cok tesekkür ederim. Kore ürünlerine korendy sitesinden en kolay ve güvenilir olarak ulasabilirsin. Ben 3 ay önce Almanya ya tasindim, buradayken yesstyle, jolse ve wishtrend sitelerinden siparis verdim hepsi elime rahatlikla ulasti. Türkiyede isler daha karisik, türkiyeden yaptigim alisverislerle ilgili bir yazim var ama gümrük yasalari o yazidan sonra daha da sikilasti. Ama suan Türkiyede olsam yesstyle sitesini denerdim, kredi kartiyla ödeme secenegi ve 32€ üzerine ücretsiz kargo var ayrica inanilmaz fazla marka var aradigin her seyi bulabiliyorsun. Cok fazla tutmayacak sekilde siparis verirsen gümrükte takilmiyor, Türkiyedeyken benim alisverislerim 50 dolari buluyordu hic takilmadi, sen yine 40 dolari gecmeyecek sekilde deneyebilirsin. Bu isler biraz sans ama kargon gelmezse siteyle iletisime gecebilirsin cok ilgililer ödemeni büyük ihtimal geri alirsin. The ordinary icin beautybay var ordan veriyordum, ayni seyler bura icin de gecerli. Aslinda sitelerden ziyade bizim gümrük tarafimizda sikinti. Sana iyi sanslar 🙂 eger deneyimlersen bana da yazar misin buraya cok soru geliyor, diger arkadaslara da yardimci olur. iyi haftasonlari

   Like

   1. Merhaba Dilek; sana cevap yazdiktan sonra yesstyledan Türkiyeye siparis verdim. Türkiyedeki kredi kartimla, istanbula gelecek sekilde siparisi verdim. Siparis ulasana kadar olan süreci, siparis sag salim gelince ayrintili paylasacagim. 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.